Головна/ Новини/ Україна може забезпечити світлодіодами 70% ринку

Новини

Україна може забезпечити світлодіодами 70% ринку

Україна може забезпечити світлодіодами 70% ринку

Завдяки імпортозаміщенню Україна може на 70% задовільнити попит власного ринку у світлодіодній продукції. Заяву зробив віце-прем’єр Олександр Вілкул по підсумкам наради по питанням розвтку в Україні світлодіодної освітлювальної техніки, яке відбулось в Інституті фізики напівпровідників НАН.

"Через 5-7 років завдяки імпортузаміщенню виробництво в Україні світлодіодної продукції повинно збільшитись більш ніж у 100 разів та скласти 70% від попиту ринку» - зазначив А. Вілкул

Також він додав, що завдяки підтримки Кабінет Міністрів виробництво світлодіодів за останні два роки збільшилось у два рази.

Згідно словам А. Вілкула, створення українського виробництва світлодіодних кластерів (Харків, підприємство «Світлодіодні технології Україна») здешевить процес створення світлодіодної техники.

Завдяки цьому при європейській якості (українська світлодіодна техніка сертифікована по європейським стандартам) вартість української продукції буде на 20-30 % нижче европейської. 

«Це приклад ефективних розробок українських вчених. Створений новий кластер економіки, а це нові робочі місця, зростання заробітной плати та впровадження сучасних енергозберігаючих технологій», підкреслив віце-прем’єр.

Пілотні проекти з установлення світлодіодів діють у Києві, Харкові, Донецьку, Симферополі, Житомирі. Світлодіоди встановлені на 5 станціях київського метро, в 28 ОСМД в Харкові та Києві. Строк окупності проектів – до 3-х років.

Уряд також розглядає фінансування у 2013 – 2014р проектів з установлення світлодіодів, а саме, на трасах Київ – Чернігів, Київ – Харків, Київ – Луганськ, Київ – Чоп, Київ – Одеса.